Raluka a povestit un incident pe care l-a pățit în vacanța din Filipine.
Multe vedete din România au început anul în vacanțe exotice, alegând destinații însorite precum Thailanda, Bali sau Filipine. Printre acestea se numără și Raluka, care a împărtășit cu fanii săi momente din escapada sa tropicală. Artista a postat pe rețelele de socializare fotografii și videoclipuri care surprind momentele de relaxare sub soarele cald al Filipinelor.
Totuși, vacanța nu a fost lipsită de incidente. Raluka a ales să fie sinceră cu urmăritorii săi, dezvăluind și un episod mai puțin plăcut pe care l-a trăit în timpul șederii sale în Filipine. În timp ce se bucura de soarele arzător și de timpul petrecut la plajă, a fost înțepată în apă de un pește ce părea mic și inofensiv, însă a rămas surprinsă de situație.
„Cum credeți că s-a terminat aventura mea? Vă dau un indiciu: Un peștișor inofensiv”, a scris Raluka pe Instagram, la story. După care a venit și cu răspunsul: „Na, că m-a mușcat și un pește. Panarama! Cică e mic, e mic. Nu e chiar așa mic”.
Pentru a interacționa cu fanii săi de pe Instagram, Raluka a lansat o provocare, invitându-i să împărtășească experiențele trăite în vacanțe. Artista le-a adresat o întrebare simplă, dar care a stârnit curiozitatea: „Voi cu ce amintiri veniți din vacanță?”. Aceasta a postat întrebarea pe story, însoțită de imagini din vacanța sa, creând astfel un moment de conectare autentică cu urmăritorii săi.
Raluka trăiește de mai mulți ani o poveste de dragoste discretă alături de Guy Kouris, un antreprenor israelian cu 22 de ani mai în vârstă decât ea. Într-un interviu recent, artista a vorbit deschis despre relația lor, mărturisind că îl consideră sufletul ei pereche.
Cei doi s-au întâlnit în Mexic, unde Guy deține un complex turistic. Raluka crede că destinul a jucat un rol important în întâlnirea lor, aducându-i împreună în mod neașteptat.
„E o poveste superbă, de film. Așa trebuia să fie. Au fost 7 miliarde de motive pentru care eu nu trebuia să ajung în acel punct și totuși am ajuns. Eram în vacanță. În seara în care l-am întâlnit, prietenii mei toți au adormit. Nu mi-au mai răspuns la telefon și a trebuit să stau singură. Am stat la povești vreo 6 ore. I-am povestit despre mine, iar el mi-a povestit despre el, dar nu prea. Am aflat după câteva zile cine e, ce face. Îi place foarte tare că muncesc foarte mult, că sunt ambițioasă și un om care are un țel în viață. Suntem compatibili din toate punctele de vedere”, a povestit Raluka, în podcastul „DilEMMA cu Emma de la ZU”.
Artista a declarat că alături de partenerul ei a descoperit ce înseamnă iubirea autentică și respectul reciproc. Născut în Israel, Guy Kouris a locuit timp de două decenii în Argentina înainte de a se muta în Mexic, unde a cunoscut-o pe Raluka. Ulterior, el a decis să se stabilească în România pentru a fi aproape de femeia pe care o iubește.
„Ce trăiesc eu în acest moment e minunat, e afară din această lume. (…) El, în momentul ăsta, înțelege fiecare tâmpenie pe care pot să o fac și are soluția pentru fiecare nebunie de-a mea. E un om foarte calm. Îmi calmează toți nervii. Mă calmează cu totul. Cred cu tărie, 100%, că el este sufletul meu pereche”, a mai spus Raluka, pentru sursa citată.